KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878439
nr 1387 8439
Kurt Lindon
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 52, "Riddarholmen". Olja på duk, 40x47, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
Kurt Lindon, född 1910 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:21:27
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)